Facebook
bydlení

Interiér bytu s paprsky slunce

  • 2011-2012 Datum realizace
  • 80m2 Rozloha
  • Ostrava - Poruba Lokalita
  • Dokončeno Stav projektu

V tomto případě si klienti koupili již zrekonstruovaný byt a obrátili se na nás s požadavkem na jeho dotvoření.

Záměrem bylo vyřešení sedacího a televizního koutu, knihovny a vstupní prostory bytu. Aktuálně úpravy bytu pokračují další fází - úpravami a atypickým nábytkem dětského pokoje. 

Jelikož se jedná o velmi slunný byt, perfektně orientovaný – kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem jsou orientovány do ulice, pokojíček dětí a ložnice do dvora, inspirovali jsme se při jeho zařizováním paprsky slunce, stylizovanými a vkomponovanými do nábytku, prostřednictvím zlatých proužků různých tlouštěk.

Celým bytem jsme nechali působit kombinaci bílá – zlatá – černá. Toto se projevuje především na atypicky vyrobeném nábytku jako je komoda, pracovní stůl, sestava pro televizi a audio systém, konferenční stolek, knihovna a sestava na odkládání svršků a skříní v předsíni. 

Typovým kusem nábytku je v tomto případě sedačka, dle vlastního výběru klientů, manželská postel v ložnici, včetně koberce a závěsů.

Kombinace kovu a nábytku lakovaného ve stupni vysoký lesk, si vyžadovala precizní řemeslné zpracování s velkým důrazem na každý detail.

Fakta:

Lokalita: Ostrava - Poruba

Data: návrh 2009, realizace 2011-2012

Náklady: cca 400 000kč

Investor: soukromá osoba

architekt: Vysloužil Architekti

Realizace interiéru: Moravec Interiér - Roman Moravec

Dodavatelé: tapeta, koberec a závěs do ložnice: -, postel: Javorina – AB Concept

Autor fotografií: Martin Kocich